Віталій Правдюк взяв участь у Business & Legal Real Estate Forum

21 жовтня 2021 року в готелі Premier Palace Hotel  у місті Києві відбувся IV Business & Legal Real Estate Forum.

Партнер ЮК «Бізнес Форс» Віталій Правдюк взяв участь у ньому як спікер на Сесії 2. Містобудування та планування територій.

Віталій Правдюк виступив із доповіддю «Особливості забудови передмість мегаполісів».

Він виділив низку переваг первинної нерухомості як інвестиційного активу (зростання ціни від котловану до реєстрації права власності, відкладена рентна цінність, вартісна гнучкість тощо) та окреслив головні проблеми забудови околиць Києва.

На прикладі забудови Софіївської  Борщагівки Віталій Правдюк проілюстрував три головні біди забудови Києва та міст-сателітів:

  • відсутність оновленого генплану,
  • відсутність вільної землі,
  • перевантаженість інженерних мереж.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (далі – Мінрегіонбуд) розробило нові державні будівельні норми, якими встановлено істотні обмеження щодо висотності забудови залежно від типу населеного пункту та кількості його населення.

Спікером окреслено обставини судової справи № 640/17011/20, у якій позивачем оскаржувався Наказ Мінрегіонбуду № 104 від 26.04.2019 р. «Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій».

01 вересня 2021 року апеляційну скаргу Мінрегіонбуду залишено без задоволення, а рішення суду І інстанції про задоволення позову без змін. Таким чином, у судовому порядку було скасовано абзац 2 пункту 6.1.3 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» – щодо заборони будівництва вище 4 поверхів в селах та 9 поверхів в невеликих містах (до 50 тис. осіб) та 16 поверхів в містах до 100 тис. осіб.