ЮК «Бізнес Форс» успішно захистила інтереси групи інвесторів будівництва багатоквартирних житлових будинків у м.Ірпінь

Близько 300 інвесторів будівництва стали заручниками конфлікту між девелопером будівництва житлового комплексу «New York Towers» ТОВ «Орлан-Інвест Груп»  та органом місцевого самоврядування в особі виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

ТОВ «Орлан-Інвест Груп» є девелопером та замовником будівництва цілої низки житлових комплексів у Київській області, у тому числі у м.Ірпінь.

Нещодавно кілька сот інвесторів могли не просто отримати проблемний об’єкт (це вже є як факт), але і втратити шанси пред’являти претензії до будь-кого.

У 2018 році за ТОВ «Орлан-Інвест Груп» недобудовані будинки по вул. Університетській у м. Ірпінь були зареєстровані як об’єкт незавершеного будівництва із загальним відсотком готовності 38%, загальною площею 1499,1 кв.м. У лютому 2020 року в рамкам виконавчого провадження, яке відкрито на підставі рішення Господарського суду Київської області про стягнення заборгованості за договорами про залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь на даний об’єкт незавершеного будівництва було накладено арешт.

У серпні 2020 року інвестори дізналися, що арештований об’єкт незавершеного будівництва виставлено на публічні торги з продажу нерухомого майна через ДП «СЕТАМ», торги було призначено на 18 вересня 2020 року, ціна лоту —  155 750 060 00 грн., гарантійний внесок – 7 787 503 00 грн., а крок аукціону – 1 557 500 60 грн. , більше того, — на 18 вересня вже призначено торги, та ще й зареєструвалось вже три реальних учасники. https://setam.net.ua/auction/439869

З юридичної точки зору для інвесторів продаж об’єкта незавершеного будівництва іншій особі означає ризик втрати майнових прав на придбані квартири, оскільки покупець об’єкту не буде мати жодних зобов’язань перед інвесторами щодо продовження будівництва комплексу.

Таким чином, для захисту майнових інтересів інвесторів ЮК «Бізнес Форс» було підготовлено позовну заяву до суду про визнання права власності на об’єкт та про зняття арешту з майна, а також  заява про забезпечення позову, в якій позивач просив зупинити призначені ДП «СЕТАМ» публічні торги.

Суд визнав доводи позивача обґрунтованими та задовольнив подану заяву про забезпечення позову  і до набрання законної сили рішенням по цій справі зупинив продаж об’єкта незавершеного будівництва: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/91294225