Якщо в МБУ зазначено про необхідність отримання певних ТУ то це треба виконати

Не зважаючи на карантин, Верховний суд, не має підстав відпочивати. Дуже цікаву та та корисну для планування забудови Постанову виніс 24 березня 2020 року при розгляді справи №640/13670/19 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Кравчука В.М., суддів Берназюка Я.О., Коваленко Н.В. (ця колегія одна з найбільш активних в частині формування практики в  спорах з містобудування). Коротко по висновках:

  1. Проект ОВНС не є окремим проектом, а є лише розділом проекту будівництва в цілому. Таким чином, подання окремого проекту ОВНС для одержання дозволу на будівництва законом не передбачено.

  2. Якщо в МБУ зазначено про необхідність отримання певних ТУ то це треба виконати, я так розумію незалежно від того наскільки це обгрунтовано. Якщо ти вважаєш що певна вимога в МБУ неправомірна, йди оскаржуй МБУ: Відсутність технічних умов у переліку документів, що подаються для отримання дозволу на будівництво, не знімає з ДАБІ обов`язку перевірити їх наявність та виконання під час перевірки проектної документації на відповідність містобудівним умовам. Тому якщо містобудівні умови містять вимогу щодо таких технічних умов, їх має бути отримано та враховано під час проектування. Чинність цих вимог містобудівних умов позивач не оспорював.

  3. Інспектори ДАБІ ніяк не навчаться відрізняти функціональне зонування за генпланом, мету оренди за договором оренди та цільове призначення земельної ділянки. Інспектор написав «цільове призначення» і отримав вже не новий висновок суду про те, що зміна виду використання земельної ділянки в межах однієї категорії земель (за виключенням земель сільськогосподарського призначення та земель оборони), здійснюється її власником або користувачем самостійно.