Рішення ЄСПЛ по мораторію для українських судів не указ

Українська громадськість та аграрії із змішаними відчуттями очікували рішення Великої Палати у справі № 227/1506/18 щодо міни земельних ділянок с/г призначення які перебувають під мораторієм, яке мало стати особливо важливими для формування практики з земельних питань є формування остаточної судової практики з приводу мораторію на продаж земельних ділянок.

Постанова Великої Палати була оголошена 15 травня 2019 року, але сам текст зявився в Реєстрі судових рішень аж 26 червня 2019 року. Остаточний текст розчарував.

Нагадуємо, що 23 січня 2019 року Перша судова палата Касаційного цивільного суду передаючи розгляд Справи до Великої палати вказувала, що:

«Оскільки рішенням від 22 травня 2018 року у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» Європейський суд … визнав, що запроваджений в Україні мораторій порушує Конвенцію … та Конституцію України, то власники земельних ділянок (паїв) отримали право звертатися до судів України з позовами заявами про відшкодування шкоди, завданої земельним мораторієм. Крім того, колегія суддів вважає, що справа містить виключну правову проблему

Звісно Велика палата не могла оминути рішення ЄСПЛ у справі «Зеленчук і Цицюра проти України», але краще б уже оминула. Єдине що змогла побачити в рішенні ЄСПЛ ВП це заклик до вільного обігу земель в Україні :

«Рішення ЄСПЛ від 22 травня 2018 року у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» (Zelenchuk and Tsytsyura v. Ukraine, заяви № 846/16 і № 1075/16) не може трактуватися як спеціальний дозвіл на вільний обіг земельних ділянок сільськогосподарського призначення безвідносно до приписів нормативних актів України.»

Кожен хто читав повний текст Рішення ЄСПЛ знає що Рішення у справі «Зеленчук і Цицюра …» являє собою ґрунтовне дослідження законодавства щодо регулювання обігу земель у десятках європейських країн, ЄСПЛ замість українських суддів розібрався з протиріччями українського мораторію, який не існує як стале явище а постійно впроваджується на ніби рік-два, але неуклінно продовжується протягом більше ніж 20 років. Сумно