Внесено зміни до Земельного Кодексу

12 грудня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо скорочення строку відведення земельних ділянок для містобудівних потреб»

12 грудня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо скорочення строку відведення земельних ділянок для містобудівних потреб» №  4215-VI, яким було внесено низку змін до Земельного кодексу України (надалі – «ЗКУ»). Найбільш принципове значення на думку ЮФ «Бізнес Форс» мають наступні положення Закону.

  1. З переліку документації, що визначає правовий режим земель житлової та громадської забудови виключені регіональні та місцеві правила забудови (стаття 39 ЗКУ). Таким чином фактично чисельним правилам забудови надано рекомендаційного характеру. Забудовники не зобов’язані виконувати вимоги таких правил забудови Наразі використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої  містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
  2. Відтепер рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок повинні прийматись у 10-ти денний строк, а не в місячний, як це було раніше (стаття 159 ЗКУ).
  3. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються тепер на підставі відповідної землевпорядної документації, а не на підставі проектів розподілу території кварталу та мікрорайону (стаття 42 ЗКУ).

Загалом ЮФ «Бізнес Форс» позитивно оцінює внесені зміни, оскільки здійснено спрощення процедури використання земельних ділянок для житлової та громадської забудови.