Верховна Рада розглянула законопроекти «Про ринок земель»

Верховна Рада України на засіданні 17 листопада розглянула три законопроекти «Про ринок земель», два з них відхилені. Урядовий законопроект направлений на повторне друге читання. З врахуванням цього, прийняття Закону України «Про ринок земель» до кінця 2011 року є сумнівним.

На засіданні Верховної Ради України 17 листопада 2011 року народні депутати розглянули три законопроекти про ринок земель за реєстр. №№ 9001 9001-1 9001-2.

Про їх суть доповіли: стосовно урядового законопроекту  № 9001-1 — Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, стосовно альтернативних законопроектів — їх автори народні депутати Григорій Смітюх (№ 9001-2) і Олег Ляшко (№ 9001) .

Голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект за реєстр. № 9001-1, поданий Кабінетом Міністрів. Члени Комітету також ухвалили рішення відхилити законопроекти народних депутатів Г.Смітюха і О.Ляшка.

Під час обговорення народні депутати висловили суттєві зауваження до представлених проектів. Більшість виступаючих висловилася проти продажу земель сільськогосподарського призначення, пропонувала продовжити мораторій на продаж земель. Наголошувалося на тому, що земля має належати тому, хто її обробляє. Промовці при цьому уточнювали, що земля має належати не великим холдингам, а селянам, фермерам.

Народні депутати закликали дуже зважено підійти до розв’язання чи не найважливішої для суспільства проблеми — продажу землі.

Прихильники законопроекту зазначали, що мораторій на продаж землі вигідний великим латифундистам, а тим часом ситуація на селі погіршується, селяни як були бідними, так ними і залишаються. Цей мораторій в першу чергу не вигідний селянину, — наголошували вони. Тому необхідно кардинально змінити ситуацію. Запровадження ринку землі, на їхнє переконання, дасть новий імпульс розвитку села, зробить селянина справжнім власником землі.

За результатами голосування урядовий законопроект за реєстр. № 9001-1 направлено до Комітету для підготовки на повторне перше читання.